Personal


Jenny Birgersson

Verksamhetschef

044-253 12 71
jenny.birgersson@sanktlukas.se


Karin Björkman

Behandlingsansvarig, Leg. psykoterapeut

044-253 12 78
karin.bjorkman@sanktlukas.se


Ekonomi

Ekonomi

044-10 21 60
ekonomikristianstad@sanktlukas.se


Rita Girau Åkerlund

Receptionist

044-10 21 60
rita.girau.akerlund@sanktlukas.se


Torbjörn Brodersen

Leg. psykoterapeut, handledare enl. UHÄ, psykodramaregissör

044-253 12 73
torbjorn.brodersen@sanktlukas.se


Camilla Dahlquist-Melin

Leg. psykoterapeut


camilla.dahlquist-melin@sanktlukas.se


Lena Eriksson

Leg. psykoterapeut, fil. mag. psykologi

044-253 12 74
lena.eriksson@sanktlukas.se


Sara de Flon

Leg. psykoterapeut, socionom

044-253 12 79
sara.de.flon@sanktlukas.se


Åsa Hall

Leg. psykoterapeut, leg. psykolog

044-253 12 56
asa.hall@sanktlukas.se


Anna Hammer

Leg. barn- & ungdomsterapeut, parterapeut


anna.hammer@sanktlukas.se


Anne Kabo

Leg. psykoterapeut, barn- & ungdomsterapeut, leg. psykolog, specialist i klinisk psykologi


anne.kabo@sanktlukas.se


John Lundborg

Leg. psykoterapeut, ISTDP-terapeut, fil.mag. i pedagogisk psykologi

076-0391683
john.lundborg@sanktlukas.se


Marie Neumann

Leg. psykolog


Leena Saarinen

Leg. psykoterapeut, leg. psykolog, handledare


Katharina Tyrberg

Leg. psykoterapeut, parterapeut, aukt. socionom

044-253 12 72
katharina.tyrberg@sanktlukas.se


Mats Viking

Steg 2 kandidat, Socionom, fil. mag. psykologi


Helene Wolf

Leg. psykoterapeut, leg. psykolog


helene.wolf@sanktlukas.se


Eva Quilisch

Leg. psykoterapeut, leg. psykolog, handledare enl. UHÄ

044-253 12 76
eva.quilisch@sanktlukas.se


Anette Ulfhager

Steg 2-kandidat

044-253 12 70 0766-77 12 75
anette.ulfhager@sanktlukas.se