Personal


Martin Stenson

Verksamhetschef, Leg. psykolog, leg. psykoterapeut i PDT och KBT

046-276 52 49 076-677 83 29
martin.stenson@sanktlukas.se


Agnieszka Rudawska

Samordnare, Ekonom - mammaledig tom 2020-02-29

(svarar i tel.: må, tis, ons och tor 9:30 -12:00)

 

0766 77 40 41
lund.ekonomi@sanktlukas.se


Ola Åkerberg

Samordnare, Administration, Handyman

046-15 95 48, 076-677 40 47
ola.akerberg@sanktlukas.se


Anna Ligas-Kucinski

Ekonom/ Administration

0766 77 40 41
anna.kucinski@sanktlukas.se


Katrin Lindström

Telefonrådgivning

046-14 12 13
katrin.lindstrom@sanktlukas.se


Gunvor Johnson

Leg. psykoterapeut, socionom, aukt. handledare

076-677 50 67
gunvor.johnson@sanktlukas.se


Christina Bergil

Leg. psykoterapeut

046-15 95 44 0766-77 40 43
christina.bergil@sanktlukas.se


Ebbe Mahler

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, handledare

046-15 94 25 076-677 40 48
ebbe.mahler@sanktlukas.se


Gabriella Tengström

Leg. sjukgymnast, leg.psykoterapeut, inriktning kroppsorienterad psykoterapi

      Psychoterapy in English

      Terapi på Finska

046 -159 545 076-677 40 44
gabriella.tengstrom@sanktlukas.se


Christel Quartin

Präst, leg. psykoterapeut, ISTDP-terapeut, diplomerad sorgeterapeut

046-15 95 46 076-677 40 45
christel.quartin@sanktlukas.se


Elda Bonora

Leg. psykoterapeut, M.Sc. Socialt arbete, handledare och konsultation i socialt arbete, symboldrama

     Psychoterapy in English

046-15 95 42 076-677 40 42
elda.bonora@sanktlukas.se


Ulfson Arvidsson

Leg. psykoterapeut, MA psykoanalytisk parterapi

     Psychoterapy in English

046-15 95 47 076-677 40 46
ulfson.arvidsson@sanktlukas.se


Louise Larsson

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut

046-18 82 08 076-677 50 68
louise.larsson@sanktlukas.se


Ulrika Gardelin

Leg psykoterapeut KBT, Psykolog

0462769141 0766779495
ulrika.gardelin@sanktlukas.se


Christina Caspar

Leg. psykoterapeut, socionom

046-276 52 48 0766 77 83 28
christina.caspar@sanktlukas.se


Maria Linnér

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, handledare (UHÄ)

0706-725 786
maria.linner@sanktlukas.se