SLIPP PASSA TELEFONTIDER

Nu kan du som privatperson se lediga tider, boka dig för ett första samtal och betala direkt på nätet hos 14 av våra mottagningar runt om i landet.
Boka tid

Personal

Personalen på mottagningen har en bred kompetens och erbjuder bl.a PDT – psykodynamisk terapi, KBT – kognitiv beteendeterapi, ACT – Acceptans and commitment therapy, IPT- interpersonell psykoterapi, kris och traumahantering, hypnos, familjeterapi, parterapi, specialistkompetens i klinisk psykologi, handledning och chefscoachning.

Välkommen att kontakta oss!

Telefontider mobil 070-6350866

Telefonmottagningen är bemannad av en psykoterapeut på mobilnummer 070-63 50 866 varje helgfri måndag, tisdag, torsdag och fredag kl 9.00-9.30 och onsdagar kl 13.00 – 13.30. Här får du råd och svar på dina funderingar om psykoterapi och handledning. Det går även bra att maila till gavle@sanktlukas.se 

Administration och ekonomi tel 026-635080

För frågor kring administration och ekonomi kontakta expeditionen på tel 026-63 50 80. Det går alltid bra att lämna meddelande på telefonsvararen så återkommer vi till dig eller maila gavle@sanktlukas.se 


Daniel Karlsson

Verksamhetschef, fil.mag. psykologi, fil. kand. soc, leg psykoterapeut

026-63 50 86
daniel.karlsson@sanktlukas.se


Pia Dalfors

Socionom, leg psykoterapeut

026-635087
pia.dalfors@sanktlukas.se


Yvonne Eklund

Auk. Socionom/leg psykoterapeut


yvonne.eklund@sanktlukas.se


Camilla Bergfors

Administratör och ekonom

026-63 50 80
camilla.bergfors@sanktlukas.se


Kristina Iredahl

Socionom, leg psykoterapeut

026-63 50 83
kristina.iredahl@sanktlukas.se


Pia Odén

Leg psykoterapeut och handledare. Chefs- och medarbetarstöd. Barn, unga vuxna, par och familjeterapi

026-63 50 81
pia.oden@sanktlukas.se


Ingrid Roswall

Leg psykolog, leg psykoterapeut, specialist i klinisk psykologi, interpersonell psykoterapi

026-63 50 82
ingrid.roswall@sanktlukas.se


Lars-Göran Rova

Socionom, leg psykoterapeut, barn och unga vuxna

026-63 50 84
lars-goran.rova@sanktlukas.se