Personal

Vi som arbetar vid S:t Lukas i Västerås och Eskilstuna har lång yrkeserfarenhet från bland annat vuxen- och barnpsykiatri, socialtjänst, kyrka, kommunal familjerådgivning, högskola och näringsliv.


Ingemar Oldenvi

Verksamhetschef

0709-62 38 06 021-12 68 13
ingemar.oldenvi@sanktlukas.se


Karin Dahlborg

Socionom, leg psykoterapeut

021-12 68 13
karin.dahlborg@sanktlukas.se


Marie Fransson

Präst, leg psykoterapeut

021-126813
marie.fransson@sanktlukas.se


Christine Jacobsson

Socionom, leg psykoterapeut, handledarutbildad

021-126813
christine.jacobsson@sanktlukas.se


Marie Elgqvist

Socionom, leg psykoterapeut

021-12 68 13
marie.elgqvist@sanktlukas.se


Catarina Hedlund Färnqvist

Leg psykolog och leg psykoterapeut

021-12 68 13
catarina.hedlund.farnqvist@sanktlukas.se


Orvar Homann

Teolog, leg psykoterapeut

021-12 68 13
orvar.homann@sanktlukas.se