SLIPP PASSA TELEFONTIDER

Nu kan du som privatperson se lediga tider, boka dig för ett första samtal och betala direkt på nätet hos 14 av våra mottagningar runt om i landet.
Boka tid

Personal

Vi som arbetar vid S:t Lukas i Västerås och Eskilstuna har lång yrkeserfarenhet från bland annat vuxen- och barnpsykiatri, socialtjänst, kyrka, kommunal familjerådgivning, högskola och näringsliv.


Robert Brinck

Verksamhetschef

070-9623806
robert.brinck@sanktlukas.se


Marie Fransson

Präst/leg psykoterapeut

021-126813
marie.fransson@sanktlukas.se


Christine Jacobsson

Socionom/ leg psykoterapeut

021-126813
christine.jacobsson@sanktlukas.se


Marie Elgqvist

Socionom/ leg psykoterapeut


marie.elgqvist@sanktlukas.se


Catarina Hedlund Färnqvist

Leg psykolog och leg psykoterapeut


catarina.hedlund.farnqvist@sanktlukas.se


Orvar Homann

Teolog, leg psykoterapeut


orvar.homann@sanktlukas.se


Karina Svedberg

Socionom, leg psykoterapeut och handledarutbildad


karina.svedberg@sanktlukas.se


Eva Wilks

Leg fysioterapeut, leg psykoterapeut, handledarutbildad

070-6053655
eva.wilks@sanktlukas.se