Personal

Vi som arbetar vid S:t Lukas i Västerås och Eskilstuna har lång yrkeserfarenhet från bland annat vuxen- och barnpsykiatri, socialtjänst, kyrka, kommunal familjerådgivning, högskola och näringsliv.


Erik Tyrberg

T.f Verksamhetschef

070-3154814
erik.tyrberg@sanktlukas.se


Marie Fransson

Präst/leg psykoterapeut

021-126813
marie.fransson@sanktlukas.se


Christine Jacobsson

Socionom, leg psykoterapeut, handledarutbildad

021-126813
christine.jacobsson@sanktlukas.se


Marie Elgqvist

Socionom/ leg psykoterapeut


marie.elgqvist@sanktlukas.se


Catarina Hedlund Färnqvist

Leg psykolog och leg psykoterapeut


catarina.hedlund.farnqvist@sanktlukas.se


Orvar Homann

Teolog, leg psykoterapeut


orvar.homann@sanktlukas.se


Karina Svedberg

Socionom, leg psykoterapeut och handledarutbildad


karina.svedberg@sanktlukas.se


Eva Wilks

Leg fysioterapeut, leg psykoterapeut, handledarutbildad

Eva är tjänstledig till och med den 31/8-2021.

070-6053655
eva.wilks@sanktlukas.se