Personal


Ulrika Melander

Verksamhetschef, socionom, leg psykoterapeut, certifierad EMDR-terapeut, organisationskonsult, handledare.

08- 556 08 205
ulrika.melander@sanktlukas.se


Lisa Braaf

Leg. psykoterapeut


lisa.braaf@sanktlukas.se


Lorena Diaz Römmesmo

Socionom, leg psykoterapeut

08 556 08 203
lorena.diaz.rommesmo@sanktlukas.se


Karin Brydolf

Sjukgymnast, leg psykoterapeut, handledare

08- 556 08 211
karin.brydolf@sanktlukas.se


Lena Cederlund

Socionom, leg psykoterapeut


lena.cederlund@sanktlukas.se


Mikael Cleryd

Leg. psykolog, leg. psykoterapeut, organisationskonsult

08- 556 08 213
mikael.cleryd@sanktlukas.se


Marianne Engstrand

Socionom, leg psykoterapeut, certifierad EMDR-terapeut

08- 556 08 207
marianne.engstrand@sanktlukas.se


Beat Forsman

Leg psykolog, leg psykoterapeut, handledare, organisationskonsult

08- 556 08 222
beat.forsman@sanktlukas.se


Maria Granelli

Beteendevetare, leg psykoterapeut

08- 556 08 220
maria.granelli@sanktlukas.se


Ulrik Hansson Molin

Socionom, leg psykoterapeut, familjeterapeut, handledare

08- 556 08 219
ulrik.hansson.molin@sanktlukas.se


Carola Johansson

Leg sjuksköterska, leg psykoterapeut, familjeterapeut, handledare, organisationskonsult, certifierad schematerapeut

08- 556 08 204
carola.johansson@sanktlukas.se


Anna Krantz

Leg psykolog, leg psykoterapeut, psykoanalytiker, organisationskonsult

08- 556 08 202
anna.krantz@sanktlukas.se


Agneta Löwenring-Beck

Socionom, leg psykoterapeut, handledare


agneta.lowenring-beck@sanktlukas.se


Kristina Lindblad

Beteendevetare, leg. psykoterapeut

08-556 08 206
kristina.lindblad@sanktlukas.se


Anders Nyquist

Leg psykolog, leg psykoterapeut, handledare

08- 556 08 226
anders.nyquist@sanktlukas.se


Helena Ritzler Tenenbaum

Leg sjuksköterska, leg psykoterapeut, organisationskonsult

08- 556 08 217
helena.tenenbaum@sanktlukas.se


Bodil Thiberg

Socionom, leg psykoterapeut

08- 556 08 210
bodil.thiberg@sanktlukas.se


Erik Wentzel

MSK, leg psykoterapeut, certifierad EMDR-terapeut, handledare

08- 556 08 221
erik.wentzel@sanktlukas.se


Birgitta Ågeland

Socionom, dipl S:t Lukasterapeut


birgitta.ageland@sanktlukas.se


Johanna Oebius

Ekonomi- och redovisningsansvarig

08- 556 08 215
johanna.oebius@sanktlukas.se


Mari Skoglöv

Reception och administration

08- 556 08 214
mari.skoglov@sanktlukas.se


Renée Andersson

Reception och administration

08- 556 08 216
renee.andersson@sanktlukas.se


Utbildningskandidater

Christine Österlöf

Elisabeth von Essen

Inger Gynning

Jessica Lidén

Sarah Lundholm

Stuart Ness

Ulrika Wannfors

Cecilia Berglund

Paul Moore

Stefan Nordström

Inger Hansson Danared

Thomas Riddervik

Veronika Ryd